Haber Stellar (XLM) geliştiricileri yeni güncellemeyi duyurdu. Stellar Protokol 17 güncellemesi ile neler değişecek?

Kriptocu

Administrator
Yönetici
19 Şub 2021
44
3
3
8
Stellar’ın yasal uyumluluğunu geliştirmek üzerine duran, Blockchain ağının bugün gerçekleşecek olan güncellemesi, oylamaya sunuldu.

Stellar Blockchain’in geliştirilmesinin arkasındaki kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Stellar Development Foundation tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, ağın doğrulayıcıları bugün Protokol 17 güncellemesine oy verdi.

Böylelikle Stellar’ın belirli yargı bölgelerindeki menkul kıymet düzenleyici gereksinimlerine uyma yeteneğini geliştiren bir Varlık Geri Alma mekanizması etkinleştirilecek. Eklenen yeni özellikler, varlık ihraç edenlerin veya transfer acentelerinin bazı istisnai durumlarda varlıklarını iptal etmelerine izin verecek. İhraççılar varlıklarını etiketleyebilecek ve hileli olarak elde edilen fonları geri alabilecek. Ek olarak yasal taleplere yanıt verip, doğrulanmış kişilerin önemli kayıplar durumunda varlıkları kurtarmasını sağlanabilecek.

Stellar ağ geliştiricileri, güncellemenin şu anki mevcut bakiye ve hesapları etkilemediğini açıkladı. Yeni işlevleri etkinleştirmek için bir ihraççı, varlıklarını açıkça geri alma konusunda etkin olarak işaretlemeli. Ayrıca, bu işlevsellik, Stellar’ın yerel ağ varlığı olan Stellar Lumens’te (XLM) herhangi bir ihraç hesabı olmadığı için uygulanamıyor. Ayrıca, geri alma işleminin geriye dönük olarak etkinleştirilemediğini belirtelim.
Bu güncelleme ile birlikte Stellar (XLM) geliştiricileri, Asset Clawback’in uygulanmasıyla ihraççıların fonlarını, tahvillerini ve hisse senetlerini tokenize edebileceğini ve düzenlenmiş finansal hizmetleri Stellar (XLM) ağına entegre edebileceğini umuyor.


kaynak: https://www.donanimhaber.com/stellar-xlm-icin-onemli-bir-guncelleme-yaklasiyor--134092
 

Yasal Uyarı

  • Önemli Açıklama Sermaye piyasalarında yapacağınız işlemler sonucunda kar elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Burada Yer Alan Yatırım Bilgi, Yorum ve Tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım Danışmanlığı Hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre "Tüm Kullanıcılar / Üyeler" açmış olduğu paylaşımdan ve yapmış olduğu yorumdan sorumludur. Mevzuat aykırı içerikleri bize bildirmeniz durumunda ne geç 1 hafta içinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Kullanıcı Menüsü