Yorum El Salvador'da kamu ve özel şirket çalışanları maaşlarını #bitcoin (#btc) ödenmesi için çalışma yürütüldüğü açıklandı.

Kriptocu

Administrator
Yönetici
19 Şub 2021
44
3
3
8
Bitcoin'in resmi para birimi olarak kabul edildiği ilk ülke olan El Salvador'da şimdi de maaşların BTC ile ödenmesi düşünülüyor. Çalışma Bakanı tarafından yapılan açıklamanın detayları haberimizde.
cache-v2


Çok kısa bir süre önce Bitcoin (BTC), El Salvador tarafından resmi para birimi olarak kabul edilmiş, bu kripto para topluluğunca büyük yankı uyandırmıştı. Şimdiyse El Salvador’un Çalışma ve Sosyal Refah Bakanı Rolando Castro yaptığı bir açıklamada, şirketlerin Bitcoin (BTC) ile maaş ödemesi yapması hakkında hükümetin değerlendirme yaptığını ifade etti.


Ekonomi ve Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Refah Bakanlığı ile birlikte bu konu üzerinde ortaklaşa çalıştıklarını belirtiyor. Bu yeni gelişme ile ilgili çok fazla ayrıntı bulunmuyor. Ayrıca işverenlerin kripto paranın volatilitesini nasıl ayarlayacağı ve ödemelerin nasıl yapılacağı gibi soruların cevapları belirsizliğini koruyor.

El Salvador’un 2001 yılında yürürlüğe giren Parasal Entegrasyon Yasası, ülkede çalışanlara maaşların dolar cinsinden ödeneceğini belirten 7. maddeyi içeriyor. Ülke, Francisco Flores’in başkanlığı sırasında Salvador kolonunu dolar ile değiştirmiş, o günden bu yana dolar ile işlemlerine devam etmişti.

Geçen hafta Kongre'de Başkan Nayib Bukele’nin çığır açan Bitcoin yasasının oy çokluğu ile kabul edilmesi ile bu konu hakkındaki tartışmalar başladı. Şu an için nasıl bir yol izleneceği bilinmiyor. El Salvador'daki gelişmeler, kripto para topluluğu tarafından oldukça ilgi ile takip ediliyor.
 

Yasal Uyarı

  • Önemli Açıklama Sermaye piyasalarında yapacağınız işlemler sonucunda kar elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Burada Yer Alan Yatırım Bilgi, Yorum ve Tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım Danışmanlığı Hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre "Tüm Kullanıcılar / Üyeler" açmış olduğu paylaşımdan ve yapmış olduğu yorumdan sorumludur. Mevzuat aykırı içerikleri bize bildirmeniz durumunda ne geç 1 hafta içinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Kullanıcı Menüsü